KategorieMiód rzepakowy 370g 100% naturalny

Dostępna ilość:

Ten produkt nie byl jeszcze oceniany

Cena: 21,18 zł z VAT

Zapytaj naszego sprzedawcy: Adres e-mail biuro@vitafarm.com.pl
Miód rzepakowy 370g 100% naturalny

Opis produktu

Miód rzepakowy 370g z polskiej pasieki z wieloletnimi tradycjami.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!!!

Miód rzepakowy powstaje przy okazji zapylania przez pszczoły malowniczo żółtych pól rzepaku. Pszczoły robotnice, zbierając pyłek kwiatowy z tych jaskrawo żółtych kwiatów, przenoszą go do ula i tam produkują miód rzepakowy. Miód rzepakowy ma kilka charakterystycznych właściwości. Powstały w procesie zapylania rzepaku miód rzepakowy jest kremowy i niemal biały. To, obok wyraźnego zapachu, jego najbardziej charakterystyczna cecha. Jest jednym z pierwszych miodów w roku, który późną wiosną pszczoły produkują w swoich ulach. Zazwyczaj to od niego rozpoczynamy miodobranie.

Smak miodu rzepakowego jest niezwykle charakterystyczny. Kiedy go próbujesz, momentalnie przychodzi na myśl zapach świeżo kwitnących pól rzepaku! Miód ten jest lekko ostrawy w smaku, z mocno wyczuwalnym aromatem kwiatu rzepaku.

Właściwości miodu rzepakowego są niezliczone. Sam miód rzepakowy zawiera dużo glukozy oraz innych cukrów prostych. Z tego powodu doskonale dodaje energii i sprawdza się jako odżywka w chwilach, kiedy nasz organizm potrzebuje wsparcia przy regeneracji np. po wysiłku. Miód z rzepaku jest pomocny przy stanach zapalnych układu moczowego (cewki moczowej, pęcherza, nerek). Zmniejsza również odczyn zapalny, który towarzyszy chorobom żołądka czy dwunastnicy. Ten rodzaj miodu działa pozytywnie na serce oraz zapobiegawczo przy miażdżycy i innych chorobach układu krążenia. Miód rzepakowy stymuluje również układ odpornościowy i przynosi ulgę przy alergiach i nieżytach dróg oddechowych. Miód rzepakowy można także stosować zewnetrznie. Wykazuje on właściwości regeneracyjne dla poparzonej skóry, ułatwia gojenie się ran.

Sposób dawkowania:
Najczęściej w przypadkach chorób serca i naczyń przyjmuje się 1-2 łyżki stołowe miodu 3 razy dziennie, po rozpuszczeniu w 1/2 szklanki ciepłej wody. Zakładając, że 1 łyżka miodu waży średnio 20 g, odpowiada to 60/120 g dziennie. Najlepiej jest przyjmować miód na godzinę przed lub godzinę po posiłku. Czas trwania spożywania miodu wynosi przeciętnie 6 tygodni.

Dodaj opinię o produkcie
Ocena: 1
Przepisz kod:
weryfikator

Kategorie

Przesyłka gratis dla zamówień od 250 zł