KategorieZiele Damiana 100g

Ten produkt nie byl jeszcze oceniany

Cena: 12,45 zł z VAT

Zapytaj naszego sprzedawcy: Adres e-mail biuro@vitafarm.com.pl
Ziele Damiana 100g

Opis produktu

Liście damiany były stosowane już w czasach Majów, ze względu na korzystne działanie na życie seksualne, zwiększanie ilości energii, zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji, impotencji i problemów towarzyszących menstruacji.

Pod nazwą damiana kryją się dwie rośliny – Turnera aphrodisiaca i Turnera diffusa, pochodzące z Meksyku. Roślina jest kojarzona przede wszystkim ze wspieraniem zdrowia seksualnego, jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie.

Działanie damiany wynika z jej złożonego składu – zawiera między innymi:

  • olejki eteryczne
  • flawonoidy
  • glikozydy
  • tymol

Zastosowanie:
Niewielkie dawki damiany działają uspokajająco i odprężająco, natomiast przy większych dawkach silniej odczuwalne jest działanie jako afrodyzjak. Roślina wpływa korzystnie na układ seksualny kobiet i mężczyzn, ponieważ poprawia ukrwienie narządów płciowych i wspiera funkcjonowanie układu nerwowego. To także sposób na poprawienie libido.

Damiana ma wpływa także na układ pokarmowy – poprawia trawienie, pomaga w przypadku zaparć, a w większych dawkach, może mieć działanie przeczyszczające. Ma też działanie moczopędne i delikatnie odkaża układ moczowy.

Oprócz tego można ją stosować jako środek, który wzmacnia cały organizm i poprawia samopoczucie.

Ważne informacje:
Liść Damiana przeciwwskazania do stosowania ma następujące: ciąża, karmienie piersią oraz alergia na rośliny z rodziny męczennicowatych. W przypadku osób chorujących na cukrzycę należy skonsultować decyzję o zastosowaniu turnery z lekarzem, ze względu na możliwe interakcje z lekami hipoglikemizującymi. Podobnie sprawa ma się w przypadku pacjentek przyjmujących leki z progesteronem (także tabletki antykoncepcyjne). Liść Damiana skutki uboczne może dawać w przypadku nadmiernego spożycia. Powoduje wtedy biegunkę i inne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Składniki:
100% Damiana liść cięty

Sposób użycia:
2 łyżeczki produktu zalać szklanką wrzątku, parzyć 3 minuty. Po zaparzeniu odcedzić. Dla poprawy smaku można pić z dodatkiem miodu.

Sposób przechowywania:
Przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu, w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu.

Informacja o alergenach:
Produkt może zawierac sezam i różne orzechy.

Dodaj opinię o produkcie
Ocena: 1
Przepisz kod:
weryfikator

Kategorie

Przesyłka gratis dla zamówień od 250 zł