KategorieKsylitol 1 kg

Dostępna ilość:

Ten produkt nie byl jeszcze oceniany

Cena: 48,99 zł z VAT

Zapytaj naszego sprzedawcy: Adres e-mail biuro@vitafarm.com.pl
Ksylitol 1 kg

Opis produktu

Ksylitol jest tak zwanym alkoholem cukrowym, uzyskiwanym najczęściej z drzewa brzozy. W jego cząsteczce jest 5 atomów węgla. W przeciwieństwie do cukrów 6-cio i 12-sto węglowych takich jak: glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza nie fermentuje w przewodzie pokarmowym. Ksylitol jest powoli przetwarzany w organizmie z minimalnym udziałem insuliny, wskutek czego posiada ponad 14-krotnie niższy indeks glikemiczny od cukru. Zawiera prawie 2-razy mniej kalorii niż cukier! Ksylitol może zastąpić cukier do przyrządzania różnych produktów kulinarnych. Ksylitol redukuje płytkę nazębną, pomaga utrzymać mineralizację zębów, powoduje zmniejszenie odpowiedzi glikemicznej po posiłku. Zalecany jest w diecie diabetyków, u osób z zakłóconą tolerancją glukozy, insulinoopornością.

W przyrodzie ksylitol jest szeroko rozpowszechniony, choć występuje w małych ilościach. Można go znaleźć w niektórych owocach, jagodach, grzybach, warzywach, twardym drewnie (szczególnie brzozowym - Finowie nazywają go stąd "brzozowym cukrem") i kolbach kukurydzy.
FDA i JEFCA, organ doradczy WHO i FAQ stwierdził, że dla ksylitolu nie istnieje granica spożycia (ADI - dopuszczalna dzienna dawka), co znaczy, że jest on całkowicie bezpieczny niezależnie od spożywanej ilości dziennej.
Ksylitol jest białą, krystaliczną substancją, która wygląda i smakuje jak cukier. Tym różni się od innych substancji słodzących takich jak sorbitol, fruktoza czy glukoza, że w molekule ma 5 zamiast 6 atomów węgla, w efekcie daje odczyn zasadowy w organizmie, a nie kwasowy jak cukier.

Zastosowanie:
- niższy indeks glikemiczny niż zwykły cukier,
- nie podnosi cukru we krwi ,
- przeciwdziała drobnym ubytkom próchniczym, zapaleniom dziąseł, paradontozie, przywraca właściwe PH jamy ustnej,
- nie fermentuje w przewodzie pokarmowym, hamuje rozwój grzybic, drożdżaków i pleśni,
- dobry dla dbających o linię.

Ważne informacje:
Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego powinny unikać alkoholi cukrowych w tym ksylitolu. W związku z tym, że część badań nad ksylitolem jest jeszcze w toku warto skonsultować wprowadzenie ksylitolu do diety dziecka z pediatrą.

Wartości odżywcze w 100g:

Wartość energetyczna 1000 kJ/240 kcal
Tłuszcz 0 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0 g
Węglowodany 100 g
Cukry 0 g
Błonnik 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g

*Referencyjna wartość do spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (2000 kcal/8400 kJ).

Składniki:
100% ksylitol

Sposób użycia:
Należy wprowadzać do diety stopniowo zaczynając od 1/2 łyżeczki dziennie. Zaleca się maksymalne spożycie do 10 łyżeczek dziennie.
Spożywanie w nadmiernych ilościach może wywoływać efekt przeczyszczający.

Sposób przechowywania:
Produkt należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu.

Informacja o alergenach:
Produkt może zawierać sezam, różne orzechy oraz zboża zawierające gluten. 

Dodaj opinię o produkcie
Ocena: 1
Przepisz kod:
weryfikator

Kategorie

Przesyłka gratis dla zamówień od 250 zł