KategoriePyłek kwiatowy 500g

Dostępna ilość:

Ten produkt nie byl jeszcze oceniany

 

Cena: 49,99 zł z VAT

Zapytaj naszego sprzedawcy: Adres e-mail biuro@vitafarm.com.pl
Pyłek kwiatowy 500g

Opis produktu

Pyłek kwiatowy, zwany również pyłkiem pszczelim to bardzo bogaty w biologicznie aktywne substancje produkt. Zbierany przez pszczoły z kwiatów roślin pyłek jest mieszany ze śliną oraz nektarem i gromadzony w ulu dla zaspokojenia potrzeb pokarmowych oraz jako zapas na okres niedostatku pyłku. W ziarnach pyłku pszczelego stwierdzono obecność ponad 200 substancji. Do głównych grup należą białka i aminokwasy, flawonoidy, węglowodany, lipidy i kwasy tłuszczowe, enzymy i  koenzymy, witaminy oraz sole mineralne. Dlatego właśnie pyłek kwiatowy nazywany jest bombą witaminową lub cudowną odżywką, która znana była ze swych cennych właściwości już w starożytności. Warto również wiedzieć, że pyłek pozostawiany w ulu na długi czas, jest przez pszczoły ubijany do komórek plastra i zalepiany miodem oraz woskiem. Zachodzi wówczas proces fermentacji, w wyniku której pyłek przemienia się w pierzgę.

Stosowanie:
Zaleca się przyjmować pyłek pszczeli 3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem. Najpopularniejszy sposób to mieszanie pyłku z miodem, mlekiem lub sokiem. Do rozpuszczania nie należy stosować płynów zbyt gorących ponieważ pyłek podobnie jaki inne produkty pszczele nie lubi wysokiej temperatury, która zabija jego wartości zdrowotne. Dla zwiększenia przyswajalności pyłku należy dokładnie go przeżuwać przed połknięciem.

Ważne informacje:
Niestety, istnieją pewne okoliczności, w których nie można stosować pyłku kwiatowego. Skorzystać z dobrodziejstw pyłku kwiatowego nie mogą osoby cierpiące na alergię na miód – pyłek kwiatowy może wywołać nieprzyjemne objawy.

Sposób użycia:
Nie poddawać obróbce termicznej powyżej 40°C, ponieważ pyłek traci swoje cenne właściwości.

Sposób przechowywania:
Przechowywać w miejscu suchym i zacienionym.

Informacje o alergenach:
Produkt może zawierać sezam i różne orzechy.
Dodaj opinię o produkcie
Ocena: 1
Przepisz kod:
weryfikator

Kategorie

Przesyłka gratis dla zamówień od 250 zł